تبلیغات
وبلاگ شخصی ایمان - چگونگی چسباندن فونت‌ها به فایل‌های Word
1390/01/29

چگونگی چسباندن فونت‌ها به فایل‌های Word

   نوشته شده توسط: ایمان محمدی    نوع مطلب :آموزش ،

كاربران با انجام چند کار می‌توانند فونت‌های مختلف را به فایل‌های 2007 Word بچسبانند.

احتمالاً برای شما هم اتفاق افتاده است كه فایل Word كه در یك رایانه ویرایش و با فونت‌های مشخص صفحه‌بندی كرده‌اید؛ بعد از انتقال به رایانه دیگر به دلیل اینكه در آن رایانه فونت‌های مورد استفاده شما وجود ندارد یا با نام متفاوتی موجود است، به هم بریزد.

به گفته مسلم عزتی - كارشناس - روشی وجود دارد كه از این اتفاق جلوگیری می‌كند و آن الحاق كردن فونت‌های مورد استفاده در فایل مورد نظر به آن فایل است، البته باید توجه داشت این كار باعث افزایش حجم فایل نیز می‌شود.

برای شروع پس از ویرایش نهایی، فایل آن را ذخیره كنید و سپس برای دكمه آفیس كلیك كنید و از قسمت پایین سمت راست Word Options را انتخاب كنید.

در پنجره باز شده در قسمت سمت چپ برروی Save كلیك و در سمت راست در آخرین قسمت گزینه Embed fonts in the file را فعال كنید. در این قسمت دو گزینه فعال می‌شود كه اگر گزینه اول را تیك بزنید، فقط كاراكترهایی كه استفاده كرده‌اید به فایل الحاق می‌شوند كه این كار باعث كاهش حجم فایل می‌شوند.

گزینه دوم كه به صورت پیش فرض فعال است، اگر تیك داشته باشد، فونت‌های معمول سیستم مانند: tahoma ،arial times new roman و ... را الحاق نمی‌كند كه اگر تیك نخورد باعث افزایش حجم فایل می‌شود.

توصیه می‌شود این دو گزینه را به صورت پیش فرض رها كنید، زیرا اگر گزینه اول را تیك بزنید، ممكن است در رایانه مقصد بخواهید متنی را اضافه كنید ولی كاراكترهای مورد نیاز الحاق نشده باشند و در مورد گزینه دوم چون این فونت‌ها، فونت‌های معمول سیستم هستند در غالب موارد برروی رایانه مقصد موجود هستند.
منبع: www.iritn.com